X
تبلیغات
رایتل

یاری فایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

دانلود مقاله پته دوزی از صنایع دستی استان کرمان

اختصاصی از یاری فایل دانلود مقاله پته دوزی از صنایع دستی استان کرمان دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

دانلود مقاله پته دوزی از صنایع دستی استان کرمان


دانلود مقاله پته دوزی از صنایع دستی استان کرمان

«هرکس تاریخ کرمان را به درستی بخواند، مانند آن است که تاریخ همه ی جهان را خوانده باشد».

کرمان بدرستی گنجینه ی تاریخ و هنر است و از هر دوره و زمانی بناهایی و هنرهایی به یادگار دارد که هر یک از داستانهایی بس شنیدنی حکایت می کنند. پهناورترین استان ایران در ادوار مختلف تاریخ، پذیرای انبوه اتفاقات دیدنی و شنیدنی، افتخار آمیز و ذلت بار، شادی آفرین و غم بار بوده و علی رغم ناملایمات بسیاری که از روزگاران دور و نزدیک دیده، مغرور و پر افتخار همچنان خودنمایی می کند و منتظر زمانی است که جایگاه شایسته خود را بازیابد. کرمان با توجه به توانایی های فراوان طبیعی و تاریخی و هنری می‌تواند مقصد انواع گردشگری و توریست واقع شود. کرمان و کرمانی از دیرباز به هنرمندی شهره بوده. این گفته را با دیدن صنایع و آثار دستی تولید شده در استان درخواهید یافت که در ادامه این مجموعه کوچک با یکی از مهمترین و معروفترین آثار دستی تهیه شده در استان آشنا خواهید شد.


 

صنایع استان دستی کرمان، در زندگی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم مناطق مختلف استان نقش بسزایی دارد. مهمترین صنایع دستی رایج در استان کرمان عبارت است از:

قالیبافی:

کرمان از مراکز مهم قالیبافی ایران به شمار می آید. این شهر در آغاز قرن بیستم میلادی یکی از معروفترین مراکز قالیبافی جهان به شمار می آمده است، چنان که در آستانه جنگ جهانی اول تعداد دارهای قالی در این استان به بیش از پنج هزار می رسید.

طرح و رنگ در قالی کرمان اهمیت بسیار دارد، چنانچه کمتر می توان دو قالی را از نظر رنگ و نقشه شبیه به یکدیگر پیدا کرد. فرش کرمان ریز بافت و عموماً 40 رج در گره است و بیشتر در ابعاد 60 *100 - 150 * 100 - 120 * 200 بافته می شود. در گذشته فرش های 100 متری نیز به صورت سفارشی در کرمان بافته شده است که این

کار افتخاری برای صنعت و هنر قالیبافی به شمار می آید. دارهای قالیبافی کرمان عموماً عمودی است و تنها در منطقه سیرجان و حومه آن استفاده از دارهای افقی رواج دارد.

گره رایج در قالیبافی کرمان "فارسی" است. بخشی از پشم مصرفی قالیبافان کرمان از خود منطقه و بقیه از خراسان و کرمانشاه تأمین می شود. علاوه بر کرمان در مناطق رفسنجان، جوبار، ماهان، روار،کوهپایه، چترود، خانوک، هوتک، سرآسیاب و سردار نیز قالیبافی رواج دارد.

در کلیه این مناطق از پشم مرغوب برای بافت قالیهای درجه یک استفاده به عمل می آید و تار و پود کلیه تولیدات از نخ پنبه ای است. فرش ها عموماً دو پوده بافته می شود و فقط در منطقه "راور" گاهی فرشهای بسیار مرغوب سه پوده است.

طرحهای معروف قالی کرمان عبارت است از: شاه عباسی، افشان، ترنجی، خوشه، برگ فرنگی، درختی، شکارگاه و قاب قرآنی.

شامل 34 صفحه فایل  word قابل ویرایش


دانلود با لینک مستقیم


دانلود مقاله پته دوزی از صنایع دستی استان کرمان

بررسی مبارزه بیولوژیکی در بیماری زایی گیاهان زینتی در خانه

اختصاصی از یاری فایل بررسی مبارزه بیولوژیکی در بیماری زایی گیاهان زینتی در خانه دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

بررسی مبارزه بیولوژیکی در بیماری زایی گیاهان زینتی در خانه


بررسی مبارزه بیولوژیکی در بیماری زایی گیاهان زینتی در خانه

دانلود مقاله بررسی مبارزه بیولوژیکی در بیماری زایی گیاهان زینتی در خانه با فرمت ورد و قابل ویرایش در 22 صفحه

 

 

 

 

 درس آفات و بیماری های گیاهان زینتی پودمان پرورش گیاهان زینتی در خانه

این مقاله بسیار کامل و جهت ارائه به دانشگاه علمی کاربردی و شامل موارد زیر می باشد :

مقدمه

سوابق تحقیق

متن تحقیق

نتیجه گیری

پیشنهادات

منابع و ماخذ

مقدمه:

رشد باروری در گیاهان مستلزم فراهم بودن آب و مواد غذایی در خاک و تامین محدوه هایی از شرایط مناسب جوی مانند حرارت، رطوبت و نور می باشد. بیماری گیاهی، شرایط جوی نا مناسب، علف های هرز و آفات گوناگون عمده ترین عوامل به خطر انداختن سلامت گیاهان، تقلیل محصول و نا بودی گیاهان به شمار می رود. علم بیماری شناسی گیاهی، علم مطالعه مسائل به مشروح زیر است:

1-   موجودات زنده و شرایط محیطی که در گیاه تولید بیماری می کنند.

2-   روشهای که این عوامل گیاهان را به بیماری مبتلا می کند.

3-   فعل و انفعالاتی که بین عوامل بیماری زا و گیاه بیمار رخ می دهد.

4-   روشهایی که برای پیشگیری و یا مبارزه با بیماری های گیاهی گیاهان زینتی و تعدیل خسارت ناشی از آن به کار می رودامروزه یکی از عوامل مهمی که به گیاهان صدمه می رساند بیماری های گیاهی گیاهان زینتی می باشد که باعث زردی، پژمردگی، و سرانجام مرگ گیاه می گردد. در مبارزه با بیماری های گیاهی گیاهان زینتی علاوه بر روش های شیمیایی، روش های دیگری وجود دارد که می توان تا حد زیادی از شدت آلودگی بیماری ها کاست

متخصصان بیماری شناسی گیاهی امراضی را که به وسیله قارچ ها، باکتری ها، مایکوپلاسما ها، گیاهان عالی پارازیت، ویروس ها، ویروید ها، نماتدها و پروتوزاها تولید می شوند و نیز نارسایی ها و بیماری هایی که از کمبود ها و عدم توازن برخی از عوامل فیزیکی و شیمایی محیط از قبیل رطوبت، حرارت و مواد غذایی ناشی می شود را مطالعه می کند؛ ولی هدف نهایی این علم، مبارزه با بیماری گیاهی و در حقیقت نجات دادن فراورده هایی است که در اثر بیماری ها نابود می شوند تا آنها را در دسترس میلیون ها گرسنه دنیای پر جمعیت ما قرار دهد

از مجوع 350 هزار گونه گیاهی موجود در کره خاکی حدود 85 درصد غذای انسان ها تقریبا از 15 گیاه مهم تامین می شود محصولات گیاهی مختلف تامین کننده نیاز غذایی انسان از یک طرف و تمایل به زندگی در شرایط مطبوع و نشاط آور از طرف دیگر انسان ها را بر آن داشته است که با وجود شرایط مطلوب زیستی در آپارتمان های گرم، پر نور و نسبتا خنک در شرایط گرم، به پرورش گیاهان زیبا و پر عطر و گل روی آوردند. با ازدیاد تقاضا برای نگهداری چنین گیاهانی ضرورت حفظ و نگهداری آنها از گزند انواع آفات و بیماری های گیاهی گیاهان زینتی و جلوگیری از ایجاد بیماری و گسترش آنها امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد. لذا هدف از این تحقیق، بررسی عوامل مهم ایجاد کننده بیماری در گیاهان زینتی، نحوه ایجاد بیماری و روش مبارزه بیولوژیکی با آنها می باشد

تاریخچه بیماری های گیاهی گیاهان زینتی:

تاریخچه بیماری های گیاهی گیاهان زینتی گیاهان زینتی بیش از کشاورزی قدمت دارد و از زمان حضرت مسیح و کتاب انجیل به عوامل و در زمان جلوگیری از بیماری های گیاهی گیاهان زینتی توجه ای داشته است انسان از زمان های قدیم به طور دردناکی نسبت به بیماری های گیاهی گیاهان زینتی آگاهی یافته است. در کتب قدیم از سوختگی و سفیدکها همراه با بیماری های انسان و جنگ به عنوان عامل تنبیه انسان یاد شده است. تئو فراستوس فیلسوف بزرگ یونانی که در 370 – 286 قبل از میلاد می زیسته، اولین کسی است که در مورد بیماری های درختان غلات و بغولات مطالعه کرده و مقالاتی نوشته است؛ از جمله اینکه او مشاهده کرده است که بیماری های گیاهی گیاهان زینتی در زمین های پست بیشتر از تپه ها و زنگ ها نیز....


دانلود با لینک مستقیم


بررسی مبارزه بیولوژیکی در بیماری زایی گیاهان زینتی در خانه

تحقیق در مورد انواع سیمان

اختصاصی از یاری فایل تحقیق در مورد انواع سیمان دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

تحقیق در مورد انواع سیمان


تحقیق در مورد انواع سیمان

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب

فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحه:16

 فهرست مطالب

 

سیمان پرتلند زود سخت شوندة مخصوص

 

سیمان پرتلند با حرارت زایی کم (نوع 4 )

 

سیمان اصلاح شده (نوع2)

 

سیمان ضد سولفات (نوع5)

 

سیمان روبارة آهنگدازی ( نوع IS)

 

سیمان پر سولفات

 

سیمانهای پرتلند سفید و رنگی

 

سیمان پرتلند پوزولانی ( انواع 1(PM) , P , IP )

 

سایر سیمانهای پرتلند

 

سیمان منبسط شونده

 

پوزولانها

 

سیمان پرتلند معمولی (نوع 1)

 

این نوع سیمان معمولترین سیمانی است که در همة موارد به غیر از مواردی که بتن در معرض سولفات موجود در خاک یا آب قرار می گیرد ، بکار می رود . استاندارد B   S12 : 1978 ضریب اشباع آهک را برای این نوع سیمان بین 66/0 و 02/1 محدود می کند . این ضریب بر اساس فرمول زیر که عبارات داخل پرانتزها درصد وزنی اکسیدهای تشکیل دهنده سیمان هستند ، قابل محاسبه می باشد .

 

 

آهک آزاد اضافی سلامت سیمان را به مخاطره می اندازد ، لذا باید محدود گردد . اگرچه در استاندارد ASTM C150-84 محدودیت خاصی برای آهک توصیه نشده است و لیکن مقدار آهک آزاد معمولاً کمتر از 5/0 درصد می باشد .

 

طی سالها تولید سیمان نوع 1 ، تغییراتی در مشخصات آن پدید آمده است . در مقایسه با 40 سال قبل سیمانهای جدید C3S و ریزی بالاتری را دارا می باشند . استاندارد B S 12:1978 حداقل سطح مخصوص 225 m2/kg را مشخص می کند . در نتیجه مقاومت فشاری 28 روزه سیمانهای جدید بیشتر بوده ولی افزایش مقاومت دراز مدت آنها کمتر است . نتیجة عملی این تغییرات این است که باید انتظار مقاومت بیشتر با زمان را در سیمانهای جدید تا حدی تقلیل داد . این نکته مهمی است که باید در نظر داشت بخصوص که امروزه مقاومت 28 روزه معمولاً اساس سنجش قرار می گیرد .

 

سیمان پرتلند نوع 1 معمولترین سیمانی است که دارای مرغوبیت بالایی است و امروزه در مقیاس وسیعی در جهان مصرف قرار دارد .

 

سیمان پرتلند زود سخت شونده ( نوع 3 )

 

همانطوریکه از نام سیمان پیداست مقاومت این سیمان به سرعت افزایش می یابد . (جدول 2-8 را ببینید) این خاصیت به علت درصد بالای C3S در این سیمان ( تقریباً 70 درصد ) و ریزی بالا ( حداقل 225 m2/kg ) می باشد . البته در سالهای اخیر وجه تمایز این سیمان با سیمان نوع 1 در ریزی بالای این سیمان است و اختلاف مابین ترکیبات شیمیایی آنها ناچیز است .

 

استفاده اساسی از این سیمان موقعی است که قالبها باید برای بتن ریزی مجدد سریعاً بازشوند و یا زمانی که برای پیشرفت سریعتر کار ساختمان به مقاومت زودرس نیاز می باشد . این سیمان به علت ایجاد حرارت خیلی بالا نبایستی در بتن ریزی های حجیم و یا در قطعات بزرگ بتنی بکار رود . اما از طرف دیگر در بتن ریزی در هوای سرد بعلت حرارت بالا این سیمان می تواند از یخ زدگی سریع جلوگیری نماید . زمان گیرش سیمانهای نوع 1 و نوع 3 تقریباً یکسان است . قیمت تمام شده سیمان نوع 3 کمی بیش از سیمان پرتلند نوع 1 می باشد .

 

سیمان پرتلند زود سخت شوندة مخصوص

 

این سیمان که مقاومت بالایی در زمانی کوتاه ایجاد می کند ، برای کارهای خاص و بر اساس سفارش مخصوص ساخته می شود . مقاومت زودرس بالا توسط ریزی ( 700 تا 900 متر مربع بر کیلوگرم ) و گچ بالاتر تامین می گردد . استفاده خاص این سیمان در قطعات پیش تنیده و در تعمیرات فوری بتن های خراب می باشد .

 

در پاره ای از کشورها سیمانی با گیرش تنظیم شده از مخلوطی از سیمان پرتلند ، فلوئور و آلومینات کلسیم با یک کند گیر کننده مناسب (معمولاً اسید سیتریک ) ساخته می شود. زمان گیرش (1 تا 20 دقیقه ) توسط مواد خام تشکیل دهنده و آسیاب و پختن آنها کنترل می گردد. در حال که مقاومت زود رس اولیه با مقدار فلوئور و آلومینات کلسیم کنترل می گردد. این سیمان قابل منبسط شدن می باشد ولی ارزش آن موقعی است که مقاومت بالایی در زمانی کوتاه مورد نیاز می باشد.

 

 

 

 


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق در مورد انواع سیمان

تحقیق درباره ادبیات فارسی ایران در پیش از اسلام

اختصاصی از یاری فایل تحقیق درباره ادبیات فارسی ایران در پیش از اسلام دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

تحقیق درباره ادبیات فارسی ایران در پیش از اسلام


تحقیق درباره ادبیات فارسی ایران در پیش از اسلام

لینک پرداخت و دانلود *پایین مطلب*
فرمت فایل:Word (قابل ویرایش و آماده پرینت)
تعداد صفحه: 14
فهرست مطالب:

ادبیات فارسی ایران در پیش از اسلام

ادبیات ایران پیش از اسلام

سامانی

 آل بویه

غزنویان

سلجوقیان و خوارزمشاهیان

حمله مغول

تیموریان

صفویان

افشاریان و زندیان

قاجار

ادبیات مشروطه

شعر نو

فرهنگ‌نویسان ایرانی

شاعران زن ایرانی

 طنزپردازان

شاعران و نویسندگان

 نویسندگان و شاعران انقلاب اسلامی

منتقدان ادبی

ادبیات کودک و نوجوان

ادبیات فارسی ایران در پیش از اسلام

بیشتر ما می‌پنداریم که ادب و فرهنگ پیش از اسلام ایران با یورش عرب‌ها نابود شد و فرهنگی نوخواسته و جدا از گذشته در دامان فرهنگ اسلامی پرورش یافت. اما چگونه می‌توان باور کرد ادب و فرهنگ مردمی که پیشینه‌ی تاریخی چندهزار ساله دارند، در زمانی کوتاه آن چنان نابود یا دگرگون شود که اثری از آن نماند و در نتیجه "آن مردم در نادانی و بی‌خبری فرو روند تا پس از گذشت زمانی دراز بار دیگر در اثر عواملی دیگر از نو قدم به عالم دانش و ادب نهند، آن هم از گونه‌ای دیگر." برعکس، نگاهی گذار به تاریخ سده‌های نخست ورود اسلام به ایران نشان می‌دهد که ایرانیان در همان دوران که آن را دوران "فترت و انقطاع" خوانده‌اند، فرهنگ پربار خود را داشتند و همان فرهنگ بود که پایه‌های اصلی تمدن اسلامی را پی‌ریزی کرد. این اندیشه‌ی بنیادی پایه‌ی پژوهش‌های گسترده و نوآورانه‌ی دکتر محمد محمدی ملایری شد که گوشه‌ای از آن در کتاب "فرهنگ ایرانی پیش از اسلام و آثار آن در تمدن اسلامی و ادبیات عرب" بازتاب یافته است.

  محمدی ملایری در کندوکاو فرهنگ پیش از اسلام ایران به سراغ فرهنگ عربی سده‌های نخستین اسلامی رفته و فرهنگ ایرانی را از لابه‌لای آثاری که به زبان عربی به دست تازیان یا ایرانیان نگاشته شده، بیرون کشیده است. این کتاب و آثار دیگری که ایشان در همین راستا پدیدآورده‌اند، راهی نو را برای پژوهشگران و دوست‌داران فرهنگ ایران و اسلام گشود که پیش از آن کمتر به آن توجه شده بود. محمدی ملایری معتقد است که پژوهش درباره‌ی فرهنگ ایرانی در آثار ادبیات عرب و فرهنگ اسلامی "نه تنها برای فرهنگ ایران بلکه برای شناخت بسیاری از مسائل ناشناخته‌ی ادبیات عربی و تمدن اسلامی هم راهی پرخیز و برکت و بلکه در برخی موارد یگانه و مشکل گشاسست." از این رو هنگامی که ایشان در تحلیل برخی مسائل تاریخی ادب و فرهنگ عربی همین روش را به کار گرفتند، با استقبال استادان صاحب‌نظر عرب روبه‌رو شدند و برخی از آنان "شناختن سرچشمه‌های ایرانی ادبیات عرب" را گشایش تازه‌ای در ادبیات تطبیقی دو زبان توصیف کردند.

  کتابی که در این جا معرفی می‌شود نخستین‌بار در سال 1323 به چاپ رسید و دانشگاه تهران در سال 1354 بار دیگر آن را چاپ کرد. سپس در سال 1374 انتشارات توس با تجدیدنظر و حروف‌چینی و صفحه‌آرایی جدید آن را به چاپ سوم رساند. همین ناشر چاپ دیگری از این اثر را در سال 1385 به بازار فرستاد. اثر دیگری از محمدی ملایری با نام تاریخ و فرهنگ ایران(دوره‌ی شش جلدی)، که پژوهشی گسترده درتاریخ ساسانیان با بهره‌گیری از منابع عربی و اسلامی است، نیز به کوشش انتشارات توس چند بار منتشر شده است. این استقبال ایران دوستان از آثار دکتر محمد محمدی ملایری را می‌توان به حساب نوآورانه بودن پژوهش‌های آن استاد فرزانه گذاشت و چنین برداشت کرد که ایشان در پاک‌سازی اندیشه‌ی نادرستی که پیوستگی فرهنگ ایرانی و گسترش آن را در فرهنگ اسلامی نادیده می‌گیرد، گام بزرگی برداشته است.

 


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق درباره ادبیات فارسی ایران در پیش از اسلام

جزوه آموزش اصول کار و تعمیرات توربین های بخار

اختصاصی از یاری فایل جزوه آموزش اصول کار و تعمیرات توربین های بخار دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

جزوه آموزش اصول کار و تعمیرات توربین های بخار


جزوه آموزش اصول کار و تعمیرات توربین های بخار

 

 

 

 

 

 

 

در زمان کارکرد عادی، عدم توازن در روتور منجر به ارتعاش می‌شود، که به دلیل سرعت‌های چرخشی بالا می‌تواند منجر به شکستن پره روتور درون پوسته شود. برای کاهش این خطر، تلاش‌های قابل توجهی برای بالانس کردن توربین انجام می‌شود. همچنین توربین‌ها با بخار با کیفیت بالا کار می‌کنند. بخار سوپر هیت خشک یا بخار اشباع با میزان خشکی بالا. این بخار از فرسایش سریع پره که در اثر برخورد آب کندانس با پره‌ها اتفاق می‌افتد جلوگیری می‌کند. همچنین، آب مایع وارد شده به پره‌ها می‌تواند به یاتاقان‌های تراست شافت توربین آسیب برساند. برای جلوگیری از این مشکل، در کنار کنترل‌ها و بافل‌هایی که برای اطمینان از کیفیت بالای بخار در بویلر نصب شده‌اند، خطوط درین کندانس در لوله‌کشی بخار به سمت توربین نصب شده‌اند. نیاز به تعمیر و نگهداری توربین های بخار مدرن، ساده و دارای هزینه های پایین است (معمولا در حدود 0.005 دلار به ازای هر کیلووات ساعت) و عمر کارکرد آن‌ها اغلب بیش از 50 سال خواهد بود...

جزوه آموزش اصول کار و تعمیرات توربین های بخار، مشتمل بر 238 صفحه، تایپ شده، به همراه تصاویر، با فرمت pdf به ترتیب زیر گردآوری شده است:

 • تعریف توربین بخار
 • بخار و تجهیزات تولید بخار
 • وظایف تله بخارها، انواع، نصب و مسائل آنها
 • اصول کار و طبقه بندی توربین بخار
 • اجزاء و قطعات توربین بخار
 • ولوهای توربین بخار
 • انواع آب بندهای توربین بخار
 • سیستم های تنظیم دور توربین های بخار (گاورنر)
 • خلاء و تجهیزات مربوط به سیستم خلاء
 • برج های خنک کننده و کندانسورها
 • انواع یاتاقان های توربین های بخار
 • سیستم های لوله کشی توربین های بخار
 • روغن، روغنکاری انواع سیستم های روغنکاری و آنالیز روغن
 • بهره برداری و مسائل عملیاتی توربین های بخار
 • تعمیرات، مسائل تعمیراتی و سیستم های نگهداری توربین بخار
 • عیب یابی و روش های رفع عیب توربین های بخار
 • ساختمان، اصول کار و مشخصات گاورنرهای PG-PL
 • ضمائم

جهت خرید جزوه آموزش اصول کار و تعمیرات توربین های بخار، به مبلغ فقط 3000 تومان و دانلود آن بر لینک پرداخت و دانلود در پنجره زیر کلیک نمایید.

!!لطفا قبل از خرید از فرشگاه اینترنتی کتیا طراح برتر قیمت محصولات ما را با سایر فروشگاه ها و محصولات آن ها مقایسه نمایید!!

!!!تخفیف ویژه برای کاربران ویژه!!!

با خرید حداقل 20000 (بیست هزارتومان) از محصولات فروشگاه اینترنتی کتیا طراح برتر برای شما کد تخفیف ارسال خواهد شد. با داشتن این کد از این پس می توانید سایر محصولات فروشگاه را با 20% تخفیف خریداری نمایید. کافی است پس از انجام 20000 تومان خرید موفق عبارت درخواست کد تخفیف، شماره همراه و ایمیلی که موقع خرید ثبت نمودید را به ایمیل فروشگاه (catia2015.sellfile@gmail.com) ارسال نمایید. همکاران ما پس از بررسی درخواست، کد تخفیف را به ایمیل شما ارسال خواهند نمود.


دانلود با لینک مستقیم


جزوه آموزش اصول کار و تعمیرات توربین های بخار
1 2 3 4 5 ... 737 >>